Nadmierne wypadanie i przetłuszczanie włosów u 18-latki

Witam! Mam problem z wypadaniem włosów. Nie jest on groźny, lecz jeszcze jakieś 2 lata temu miałam ich więcej na głowie. Mój brat jest łysy, choć rodzice mają dużo włosów. Nie wiem więc czy przyczyna leży w genach. Od jakiś 5 lat myję włosy codziennie, gdyż bardzo się przetłuszczają, są strasznie zniszczone od suszarki, którą również codziennie stosuję. W okolicach skroni można zauważyć delikatne prześwity. Jeśli obetnę się na krótko i zacznę stosować leki, uda mi się przywrócić ich dawną ilość?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie ma potrzeby obcinania się na łyso, gdyż nie wpłynie to na cebulki włosów. Proszę natomiast zacząć dbać o włosy, a efekty powinny się pojawić w ciągu 2-3 miesięcy. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem, który ew. zaleci właściwe leki/suplementy.