Nadmierne wypadanie włosów a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, moim problemem jest nadmierne wypadnie włosów od dłuższego czasu, około 400 dziennie. Robiłam badania hormonalne, w 3 dniu cyklu które wyszły dobrze (LH, FSH, DHEAS, SHBG) Androstendion- 3,4 przy normie 3,5. Estradiol 24,0 przy normie 21- 251.Testosteron w normie, tarczyca, FT3, FT4 także. Przez 3 miesiące, kiedy włosy przestały mi wypadać brałam tabletki antykoncepcyjne Jasminelle, , ale problem powrócił. Co mam robić? Czy zażywanie tabletek antykoncepcyjnych pomoże mi ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Częstą przyczyną wypadania włosów u kobiet jest niedobór estrogenów. Nagły spadek estrogenów ma miejsce właśnie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Można więc powrócić do ich stosowania. Jeśli mimo upływu czasu włosy nadal będą wypadać, konieczna będzie wizyta u dermatologa.