Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne wypadanie włosów a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, moim problemem jest nadmierne wypadnie włosów od dłuższego czasu, około 400 dziennie. Robiłam badania hormonalne, w 3 dniu cyklu które wyszły dobrze (LH, FSH, DHEAS, SHBG) Androstendion- 3,4 przy normie 3,5. Estradiol 24,0 przy normie 21- 251.Testosteron w normie, tarczyca, FT3, FT4 także. Przez 3 miesiące, kiedy włosy przestały mi wypadać brałam tabletki antykoncepcyjne Jasminelle, , ale problem powrócił. Co mam robić? Czy zażywanie tabletek antykoncepcyjnych pomoże mi ?
KOBIETA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Częstą przyczyną wypadania włosów u kobiet jest niedobór estrogenów. Nagły spadek estrogenów ma miejsce właśnie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Można więc powrócić do ich stosowania. Jeśli mimo upływu czasu włosy nadal będą wypadać, konieczna będzie wizyta u dermatologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, tabletki hormonalne stabilizują poziomy hormonów więc często pomagają w tej dolegliwości. Oprócz w/w badań proponuję: 1. żelazo we krwi 2. TIBC 3. Ferrytyna 4. ANA 5. kał pasożyty i grzyby Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy