Nadmierne wypadanie włosów a sucha skóra

Witam, miałam problem z nadmiernym wypadaniem włosów, suchą skórą i ciągle byłam zmęczona. Znajoma podpowiedziała żebym zrobiła wyniki na TSH FT3 i FT4. TSH wyszło mi 4,340, FT3 3,70 a FT4 1,36. Czyli miałam podwyższone TSH. Niestety nie było mnie w Polsce i nie poszłam z tym do lekarza. Powtórzyłam je,tyle że tym razem na TSH=14,48 , FT4=1,36 i anty TPO=1300. Przeraziło mnie że moje TSH podskoczyło aż do tego stopnia. Czy to może oznaczać że mam niedoczynność tarczycy bądź hashimoto?

Dzień dobry,

Na podstawie podanych przez Panią wyników badań można postawić rozpoznanie niedoczynności tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto - będącej najczęstsza przyczyną niedoczynności tarczycy. Proszę zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie, po którym poczuje się Pani znacznie lepiej. Warto również wspomnieć o wypadających włosach, aby lekarz wziął ten problem pod uwagę i zalecił Pani dodatkowe środki wzmacniające włosy i zapobiegające ich wypadaniu - na efekty trzeba zaczekać trochę dłużej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz