Nadmierne wypadanie włosów i ŁZS

Witam, od ponad roku zmagam się z nadmiernym wypadaniem włosów, które nasila się pod koniec roku. Towarzyszy mu ŁZS. Miewam miesiące lepsze i gorsze ale jeszcze od początku problemu (jesień 2013) nie miałam tygodnia bez specyficznego swędzenia. Byłam u wielu dermatologów, stosowałam masę preparatów, sterydy. Przeszłam dwudniowe badania endokrynologiczne i poza niewiele podwyższonym testosteronem i "zmęczoną" wątrobą (kilkumiesięczną terapią antybiotykową) nic złego mi nie wyszło. Co robić?

Małgorzata Panek

Wypadanie włosów może być, poza zaburzeniami hormonalnymi ,związane ze stresem. W przypadku gdy wykluczone zostały przyczyny hormonalne, może Pani spróbować szamponów i kosmetyków aptecznych na wypadanie włosów. Wskazana byłaby także suplementacja mikroelementów takich jak np. cynk.
Ponieważ choruje Pani na łuszczycę, powinna Pani skonsultować się wcześniej z dermatologiem.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Skrót ŁZS funkcjonuje jako łuszczycowe zapaleniu stawów, ale także jako łojotokowe zapalenie skóry. Niezależnie o którym Pani pisała, konsultacja dermatologiczna jest konieczna .