Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne wypadanie włosów po rozjaśnianiu

Pół roku temu rozjaśniłam swój ciemny blond i ponownie zafarbowałam. Od tamtej pory moje włosy wypadają. Wypada ich bardzo dużo. Używam odżywek i tabletek ze skrzypu. Podcięłam końcówki ok. 5cm. Włosy prostuję 2 razy w tygodniu. Boję się że wyłysieję całkowicie. Czy to możliwe? Co robić, aby włosy nie wypadały?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W normalnych warunkach wypada do 100 włosów dziennie. Dopiero po kilku tygodniach wypadania większej ilości włosów można mówić o łysieniu.
Niestety prawdopodobnie sama przyczynia się Pani do nadmiernego wypadania włosów, chociażby poprzez ich farbowanie. Więcej na ten temat w załączonych artykułach:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-do-stylizacji-wlosow-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/farbowanie-a-wzrost-wlosow
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-a-czynniki-zewnetrzne
Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia.
Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień. Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy.
Polecam jeszcze lekturę:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wzmocnic-wlosy
http://portal.abczdrowie.pl/witaminy-na-wypadanie-wlosow
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa.
Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety