Nadmierne wzruszanie się i płaczliwość

Kobieta 23 lata. W wieku 15 lat pojawił się problem, mianowicie gdy się denerwuje płacze, gdy ktoś mi zwróci uwage zanosi mi sie na płacz ciężko to powstrzymać najcześciej nie da się wcale i łzy same wypływaja chodz nie chcę. Mam jeszcze jedną przypadlość wzruszam się gdy oglądam filmy i też dość często kiedy inni "normalnie" oglaja ja mam rekawy mokre od łez. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,

Jeśli jest to dla Pani problem, może warto udać się do psychologa by wyjaśnić przyczyny takich zachowań i poszukać sposobów radzenia sobie. Choć z drugiej strony, osoby empatyczne potrafią wywołać w sobie emocje przeżywane przez kogoś innego, są nie tylko zdolne je przeżywać ale starają się te emocje rozumieć i dzielić się nimi.
Na gruncie psychologii taka empatia, oznacza cenną zdolność do odczuwania sytuacji w jakiej znajdują się inne osoby!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571

Witaj, myślę że konsultacja u psychologa mogłaby rozwiać Twoje wątpliwości jeśli chodzi o powody do niepokoju obecnymi "dolegliwościami" które wcale nie muszą nimi być, a wręcz przeciwnie- mogą stanowić Twój wielki zasób :) pozdrawiam, Monika