Nadmierny apetyt na słodycze

Dzień dobry bardzo proszę o pomoc. Nie potrafię sobie poradzić z nadmiernym apetytem na słodycze, jem je codziennie w sporych ilościach. Od dziecka lubiłam słodycze, jeżeli chodzi o normalne jedzenie - nie jem dużo. Mój cukier na czczo wynosi 60. Od kilku lat używam również hormonalnych krążków dopochwowych nie wiem czy ma to wpływ, nie mam większych napadów na słodkie przed okresem czy po. Bez pomocy farmakologicznej na pewno sama nie przestanę. Czy są na to jakieś skuteczne tabletki?

Witam Panią,

na niektóre osoby działa łykanie chromu, który nieco hamuje apetyt na słodkie. Jednak nie obiecuję że pomoże i w przypadku Pani. Ogólnie nie jestem za łykaniem suplemantów diety. Uważam jednak, że Pani dieta jest nieodpowiednio zbilansowana i stąd apetyt na słodycze. Sama Pani przyznaje,że jada mało a to może byc błąd.
Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk