Nadmierny apetyt po rzuceniu palenia

Witam, mam 20 lat, i od miesiaca rzucam palenie papierosów, najpierw kupiłem sobie tego magicznego e-papierosa, super sprawa, lecz miałem gastroskopie żołądka i wyszła mi choroba refluksowa i owrzodzenia i nadżerki, więc postanowiłem całkiem rzucic palenie, od 3 tyg, nie pale w ogóle, lecz mam 1 problem, nie potrafie sie najeść, ciągle jestem głodny, nie wazne ile bym zjadl po 20 min moge jest dalej, nigdy nie byłem szczupły ale chce z tym walczyc, czym to moze byc spowodowane ? Prosze o pomoc

Witam.
Rzucenie palenia było dobrym pomysłem. Pierwsze tygodnie mogą być trudne, ale warto je przetrwać ponieważ najważniejsze jest Pana zdrowie i dobre samopoczucie. Proszę znaleźć sobie jakieś stałe zajęcie, które odwiedzie od myślenia o jedzeniu i poprawi Pana kondycje (np. bieganie, pływanie, ćwiczenia, gry zespołowe, jazda rowerem, a nawet spacery czy prace domowe). Jeśli chodzi o przekąski, to zalecam te niskokaloryczne tj. warzywa, owoce, chude serki, jogurty itp. Proszę unikać słodyczy, słonych przekąsek, wyrobów cukierniczych, fast-foodów, dań z duża zawartością tłuszczu (z nich pochodzi najwięcej kalorii). Produkty w Pana jadłospisie powinny być lekkostrawne i niewzdymające (co związane jest ze współistniejącymi schorzeniami). Zalecam uważać na spożywanie alkoholu, który może nasilać m.in. bóle żołądka.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,
to że rozpoczął Pan walkę z nałogiem jest doskonałą informacją i tak trzymać. Tzw wilczy apetyt jest nieodzownym elementem po zakończeniu przyjaźni z nikotyną. Zazwyczaj wówczas waga wzrasta jednak po 2-3 miesiącach powinna rozpocząć powrót do tej z przed rzucenia palenia.
Trzymam kciuki, szczególnie, że jest Pan bardzo młodą osobą.
Sylwia Beyer-Wygońska