Nadmierny apetyt po spadku wagi

Witam.Moim problem jest nadmierna chec na jedzenie.Niespelna rok temu schudlam 10 kg w kilka miesiecy.Bardzo ciezko cwiczylam i malo jadlam(5 posilkow-znikome ilosci)mialam obsesje na tym punkcie, w maju stwierdzilam,ze musze troche przytyc poniewaz wiele osob mowilo mi,iz wygladam jak anorektyczka-tak tez zrobilam.Od czerwaca do wrzesnia/pazdziernika wrocilam do poprzedniej wagi(dzieki ciaglemu spedzaniu czasu na jedzieniu)ale z czasem przytylam jeszcze 2 kg.Teraz nie moge przestac jesc.Przy rodzinie jem normalne porcje jednak gdy nie widza badz ich nie ma wpadam w jakis szal.Caly czas mysle o tym.Codziennie mowie,ze jutro przestane i zaczne normalne funkcjonowanie,ale tak oczywiscie nie jest.Jest to bardzo ciezkie poniewaz,strasznie sie ze soba czuje,kazdy ruch mnie krepuje.Prosze o odpowiedz i pomoc,narazie nie moge sie przemoc,aby powiedziec o tym rodzinie i pojsc do specjalisty dlatego na poczatek probuje tutaj bowciaz mam nadzieje,ze to tylko stan przejsciowy i wkrotce sie to skonczy.

Jeśli chodzi o Pani indywidualną pracę, może Pani odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
- W jakich momentach dopadają Panią napady głodu? Czy jest to związane ze stresem? Poczuciem własnej wartości?
- Jakie ma Pani korzyści z napadu głodu, a jakie ponosi Pani straty z tym związane?

Jeśli problem nie będzie znikał, a wręcz się nasilał, gorąco zachęcam do zajęcia się nim na poważnie zanim dojdzie do poważnego zaburzenia metabolizmu i problemów zdrowotnych.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Pani objawy pojawiają się dość często w przypadku zbyt gwałtownego chudnięcia na bardzo niskokalorycznej diecie. Niestety, nie tędy droga. Zamiast rygorystycznej diety odchudzającej powinna Pani postawić na zdrowe i urozmaicone menu, dzięki któremu zbędne kilogramy będziemy tracić przy okazji. Takie zmiany warto wprowadzić jak najszybciej i co ważne powinny one pozostać z Panią już na zawsze.
Dzięki wprowadzeniu zmian w menu i lekkiej aktywności fizycznej sprawiającej Pani przyjemność przejście granicy pomiędzy odchudzaniem a „normalną dietą” będzie praktycznie bezbolesne i niezauważalne.

W razie wątpliwości lub chęci wprowadzenia zmian z pomocą dietetyka zachęcam do kontaktu - przyjmuję przy metrze Stare Bielany :)
pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea