Nadmierny apetyt u 19-latki

Witam. Mam problem własnie z jedzeniem zjem posiłek i po chwili znów jestem głodna burczy mi w brzuchu. Jak na stole pojawia sie coś słodkiego odrazu bez pochamowania to jem. Jestem już po 2 ciaży W pierwszej jadłam sporo ale po ciaży jadłam w sumie niewiele i szybko zeszłam z wagi. W tej ciazy było odwrotnie jadłam dwa razy dziennie i byłam najedzona lecz teraz..

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

co ciąża to inne zachowania nie trzeba się tym sugerować.

Niestety nie napisała Pani jakie są to posiłki, być może brakuje wartości odżywczych i dobrej gęstości pokarmu by zaspokoić głód.

Pozdrawiam

Droga Pani!

Pani opis sugeruje za małą wartość energetyczną posiłków. Organizm domaga się większej ilości samych kcal dostarczanych z pożywieniem lub też nie są to posiłki wystarczająco odżywcze dla Pani. Możliwe, że organizm potrzebuje więcej pożywienia do pełnej regeneracji po ciąży, jeżeli miała ona miejsce w niedalekiej przeszłości. Proponuję, żeby skontaktowała się Pani z dietetykiem po wykonaniu dzienniczka żywieniowego i wtedy dokładnie będzie można określić przyczynę takiego zachowania. Taką usługę można uzyskać również drogą mailową, dlatego gdyby była Pani zainteresowana, to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
Na pewno nie należy sugerować się zachowanie podczas ciąży. Pani dieta może być zbyt uboga w energię i składniki odżywcze stąd odczucie głodu zaraz po jedzeniu. Warto skonsultować swój jadłospis z dietetykiem.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl