Nadmierny apetyt w okresie wiosennym

Mam 20 lat. Dowiedziałam się niedawno, że na wzmożony apetyt wpływa zmiana pory roku. I faktycznie od kilku lat wraz z pojawieniem się wiosny, zwiększoną temperaturą i słońcem, mój apetyt zwiększył się dwu-, trzykrotnie, bez przerwy jestem głodna i mam ochotę na jedzenie. Chciałam dodać, ze nie mam problemów ze zrzuceniem wagi zimą, natomiast latem przybieram kilka kg. Powiedźcie mi, jak mam temu zaradzić (by zmniejszyć łaknienie).

Witam Panią,

Być może na wiosnę więcej się Pani rusza i dlatego apetyt rożnie - rośnie zapotrzebowanie energetyczne. Należy zadbać o to aby dieta była pełnowartościowa, odpowiednio zbilansowana i aby nie sięgała Pani po niezdrowe przekąski. Jeżeli będzie Pani jadła regularnie 5posiłków dziennie to poziom cukru będzie wyrównany i napady apetytu nie powinny występować. Najlepiej udać się do dietetyka aby ułożył zdrowy jadłospis dostosowany do Pani przemiany materii.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska