Nadopiekuńczość u cioci

Witam, mam problem z moja ciocią nie wiem jak jej pomóc. Ma dwójkę dzieci dwóch chłopczyków w wieku 6 lat i 12mc. Jest ona bardzo nadopiekuncza, wpycha dzieciom jedzenie, bada co 5 min termometrem, ubiera w kurtki gdy jest na dworze 30stopni ciepła aby się nie przeziebily... Jak jej pomóc??? jak wytlumaczyć, że tak sie nie postepuje? Odnosze wrazenie ze ona jest zamknieta w swoim swiecie, swiecie dzieci i przez to nie moze sobie poradzic z normalnym funkcjonowaniem. Bardzo proszę o jakas porade

Mam wątpliwość czytając Pani pytanie, czy nadopiekuńczość cioci to problem samej cioci, Pani czy też zachowanie, które odbywa się ze szkodą dla dzieci.
Mam wrażenie, że sama ciocia w swojej roli czuje się dobrze i nie ma potrzeby by jej pomagać w tej kwestii.
Natomiast jeśli niewłaściwie zajmuje się dziećmi i jeśli może odbić się to na ich samopoczuciu, to warto zwrócić jej delikatnie uwagę i udzielić wskazówek.
Być może jej podejście różne z tym, które Pani reprezentuje drażni Panią, co jest zrozumiałe, bo dotyczy tak ważnych i kochanych przez Panią osób. Warto jednak spojrzeć na sprawę też od strony cioci, która zapewne też jest związana z dziećmi i pragnie mieć udział w ich wychowaniu w taki sposób, w jaki potrafi i jaki wydaje jej się najlepszy.

Witam,
Nie jest łatwo interweniować bez uprawnień,ale skoro jest to osoba bliska,na pewno można problem powierzyć innym członkom rodziny.Mamy,jako obywatele także obowiązek zgłaszania sygnałów zaniedbań do "Niebieskiej Linii",więc,gdy uzna Pani,że dzieciom naprawdę dzieje się krzywda,może pani tam zadzwonić i powierzyć swoje obawy bez złych następstw.
Pozdrawiam i życzę odwagi.

Witam,
Sprawa jest dość delikatna. Może być trudno zwrócić uwagę osobie bliskiej w ważnej dla niej kwestii. Myślę że można bardzo delikatnie porozmawiać i wskazać możliwe inne sposoby zachowania, dbania o dzieci.
Pozdrawiam