Nadpobudliwość i krzyki 4-latka

Witam, mam problem z synem 4 l. Jest nadpobudliwy(rzuca się, krzyczy, ucieka). Mówi kilka poj. słów. Rozumie tylko bardzo proste polecenia(od niedawna). Nie odpowiada na pytania, nie potakuje. Boi się niektórych przedmiotów i dźwięków. Nie patrzy w czy, nie dzieli uwagi. Uczy się na pamięć bez rozumienia. Lubi ludzi ale nie nawiązuje relacji. Nie lubi bajek, tylko prog. pogodowe. Bawi się obsesyjnie laptopem, telefonem itd. Szereguje przedmioty, nie ma rytuałów. Autyzm wykluczony co to może być?

Witam
Pani synek powinien być dokładnie przebadany przez psychologa dziecięcego nie tylko pod kątem autyzmu i skonsultowany z lekarzem psychiatrą dziecięcym. Dopiero wyniki wszystkich badań pozwolą określić co leży u podstaw trudności dziecka.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam. W tym, co Pani opisuje jest wiele symptomów mogących świadczyć o autyźmie. Czy dziecko było diagnozowane przez specjalistów zajmujacych się tematyką autyzmu? Radziłabym raz jeszcze zdiagnozować synka w ośrodku specjalizujacym się w diagnozie i terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Przydałaby się też wizyta u neurologoa. Warto byłoby zdianozować dziecko pod kątem zaburzeń przetwarzania sensorycznego (SI). I konieczna jest terapia neurologopedyczna - chłopiec mówi bardzo mało, ale ma też problemy z roumieniem mowy. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trudno bez szczegółowych informacji oraz obserwacji dziecka powiedzieć co się dzieje. Może to być nadpobudliwość, może zaburzenia emocjonalne, może zaburzenia integracji sensorycznej.
Konieczne jest oddziaływanie terapeutyczne. Dziecko z racji opóźnionej mowy powinno chodzić do logopedy. Proszę też skontaktować się z terapeutą SI i być może rozpocząć również zajęcia w tym kierunku.
Pozdrawiam AM