Nadpobudliwość ruchowa a ADHD

zy u mojego syna mozna podejrzewac ADHD jest strasznie nadpobudliwy ruchliwy nieumie usiedziec czasem nawet minuty w miejscu nieslucha tego co doniego mowimy szybko sie denerwuje i reaguje agresja wstydze sie wyjsc z nim do miasta ponieaz idac krzyczy wiszczy probuje wymuszac namnie wszystko nawet czasem bije ciagle biega wogle sie niemeczy strasznie krzyczy i wiszczy bez powodu trwa to calymi dniami nic go nieinteresuje ani kolorowanie wspulnie zemna ani zabawa prosze o rade jetstem bezsilna

Jeśli miałby być powód do niepokoju potrzebna byłaby pełna diagnostyka psychologiczna- dlatego warto skonsultować się z ośrodkiem zajmującym się diagnostyką maluchów lub psychologiem dziecięcym. Dodatkowo warto porozmawiać ze specjalista, bo pomoże lepiej radzić sobie z energicznym dzieckiem, poczuć się silniejszym i bardziej zaradnym w roli rodzica, skutecznie stawiać granice synkowi itp.

Witam. Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać na ADHD. Aby to potwierdzić, bądź wykluczyć i znaleźć ew. inną przyczynę nieprawidłowego zachowania Syna radziłabym konsultację w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/