Nadpobudliwość u rocznego dziecka

Dziecko (13-miesiecy) jest pobudzone. Utrzymuje kontakt wzrokowy, lubi bajki, spacery i zabawy. Potraf sam chodzic, jesc i pic. Jest bardzo radosny i ciagle usmiechniety. Lubi ludzi. Niepokoi mnie fakt tego iz mowil 3 slowa a od 3 tyg tylko pokrzykuje po swojemu i nie chce nic powtarzac. Nie wskazuje na przedmioty. Martwi mnie fakt ciaglej ekscytacij, pokrzykiwania i machania raczkami i nozkami (z radoscia) jak i smiechu bez powodu. Tuli sie do poduszek i kocykow (od urodzenia). czy to normalne
ponad rok temu

Pozdrawiam!

Witam Panią Serdecznie,

Z Pani opisu nie widzę obaw do niepokoju, a wręcz Pani Synek rozwija się jak najbardziej prawidłowo.
Ale jeśli takie są, to proszę skonsultować się z pediatrą i z psychologiem dziecięcym.

Życzę Pani i Synkowi radości,
Irena Mielnik-Madej