Nadpobudliwość u syna a ADHD

Czy u mojego syna mozna podejrzewac ADHD jest strasznie nadpobudliwy ruchliwy nieumie usiedziec czasem nawet minuty w miejscu nieslucha tego co doniego mowimy szybko sie denerwuje i reaguje agresja wstydze sie wyjsc z nim do miasta ponieaz idac krzyczy wiszczy probuje wymuszac namnie wszystko nawet czasem bije ciagle biega wogle sie niemeczy strasznie krzyczy i wiszczy bez powodu trwa to calymi dniami nic go nieinteresuje ani kolorowanie wspulnie zemna ani zabawa prosze o rade jetstem bezsilna

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam,
zachęcam Panią do zwrócenia się do psychologa dziecięcego. Wyłącznie pełen wywiad tak z opiekunem, jak i z chłopcem, obserwacja, badania będą podstawą do postawienia takiego rozpoznania. Sądzę, że równocześnie będzie mogła Pani wówczas uzyskać wskazówki, jakie metody wychowawcze zastosować wobec chłopca. Proszę się nie wahać, jeśli potrzebuje Pani pomocy. Pozdrawiam!

Witam. Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać na ADHD. Aby to potwierdzić, bądź wykluczyć i znaleźć ew. inną przyczynę nieprawidłowego zachowania Syna radziłabym konsultację w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/