Nadużywanie alkoholu i izolowanie się od ludzi

Jak mam pomóc osobie,która od kilku dni leży w łóżku, nie je , pije alkohol, nie zgadza się na pójście do lekarza. Przesypia całe dnie. Mówi, że nie potrafi rozmawiać, dzwonić ani wysyłać sms. Rodzice pilnują go całymi dniami, ponieważ obawiają się, że zrobi sobie krzywdę. Dodam, że ma 37 lat, nie pracuje, kilka lat temu podobnie się zachowywał, ale był wtedy za granicą i jakoś dał sobie radę. Teraz jest gorzej ,bo nie można z nim porozmawiać, ciągle jest pijany.

Witam,
Proszę spróbować go przetrzymać chociaż jeden dzień bez alkoholu, a następnie zawieźć do szpitala i poprosić o detoksykację. Wtedy gdy trochę wytrzeźwieje, można próbować z nim rozmawiać.
Pozdrawiam

Warto pomyśleć o konsultacji lekarskiej na miejscu (niektóre gabinety psychiatryczne mają taką opcję), a w przypadku sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu- wezwać pogotowie. Jeśli jest realne zagrożenie samobójstwem- możliwe jest także przyjęcie na całodobowy oddział psychiatryczny.