Nadużywanie alkoholu i przewlekła białaczka limfatyczna

Witam serdecznie. Mój mąż ma 42 lata. jakieś pół roku temu dowiedział się, że jest chory na przewlekłą białaczkę limfatyczną. Wyniki pogarszają mu sie w dość szybkim tępie. Zaczą pić alkohol. Pije go bardzo dużo i bardzo często. Wpada w tak zwane ciągi alkoholowe. Proszę napisać mi czy to picie może spowodować że umże? albo przerodzi się ta choroba w ostrą białaczkę? Błagam o szybką i szczerą odpowiedz co może stac się przez to picie. Pozdrawiam serdecznie

Psychologia

Ucieczka w alkoholizm może być objawem trudności w związku z poznaniem diagnozy, zamiast przejmować się tym do czego może doprowadzić picie w samej chorobie, warto byłoby zadbać o pomoc psychologiczną dla męża. Najlepiej byłoby gdyby skontaktowała się Pani z psychologiem bądź terapeutą i zachęciła męża do skorzystania z tego rodzaju pomocy.