Nadużywanie alkoholu przez 15 lat a krzyki, ubliżanie i problemy z pamięcią

Mąż pił alkohol przez 15 lat.Obecnie około miesiac po odwyku nie pije. Zawsze był zamknięty w sobie.Po alkoholu był agresywny, zawziety i msciwy,nie potrafił usiedziec na miejscu. Obecnie zdarza się,że zaczyna krzyczeć i ubliza mi,a po 5 min tego nie pamięta i krzyczy że to nieprawda,że to wymyśliłam i że mam go za to przeprosić. Zawsze wg niego on ma rację,a ja jestem winna. Bierze Chloroprotixen 15 na noc 2 tabl. Obawiam się o jego zdrowie psychiczne i boję się.

Pani mąż wymaga długotrwałego leczenia psychoterapeutycznego, które pomoże mu kontrolować takie zachowania.
Pani powinna zadbać o siebie i swoje bezpieczeństwo - proszę zadzwonić do Centrum Interwencji Kryzysowej (81 534 60 60), gdzie dostanie Pani wsparcie, a takze poradę co można konkretnie, w Pani indywidualnym przypadku, zrobić aby zadbać o Pani bezpieczeństwo i dobrostan. Pozdrawiam.

Witam,
Powinna pani uczestniczyć w terapii męża,by mieć świadomość reakcji po odstawieniu alkoholu i by mąż również był ich świadom.Odczytuję z pani listu,że albo nie ma psychoterapii w procesie męża,albo jest niedośc dobra komunikacja z terapeutą.W każdym z tych przypadków można podjąc rozmowę z osobą prowadzącą leczenie i poprosić o współuczestnictwo.To trudne i dla rodziny i dla trzeżwiejącego,więc zachęcam.