Nadużywanie alkoholu przez mamę po śmierci taty

Witam serdecznie. Moja mama zaczela pic po smierci taty. Miesiac w miesiac gdy przychodza pieniadze zrobi zakupy a za reszte pije i jest problem z przezyciem do 10. Gdyby nie babcia to ciezko by bylo. Kazdy jej tlumaczy zeby przestala, ze ma na wychowaniu jeszcze dwie corki (moje siostry) ale do niej nic nie przemawia. Pisalam nawet do niej listy i kladlam ba stol zeby przeczytala. Nic to nie dalo. Mowilam jej ze to ja niszczy, ale ona wgl nie chce tego przyjac do wiadomosci, nikogo nie slucha.

Dzień dobry,

Najlepiej namówić mamę - przy wsparciu pozostałych członków rodziny (jej rodzeństwo ? rodzice ?) - na wizytę u lekarza psychiatry i podjęcie leczenia (psychoterapia, farmakoterapia). Prawdopodobnie mama w taki sposób "leczy" depresję - żałobę po stracie męża. Np.: tutaj można uzyskać pomoc - http://www.czpfeniks.pl/

Postawienie granic osobie pijącej i pozwolenie jej doświadczyć konsekwencji swojego picia często jest jedyna metoda pozwalająca na uwolnienie się ze współuzależnienia. Zachęcam także, by Pani skorzystała z pomocy grup dla rodzin osób uzależnionych- pomoże to Pani nauczyć się stawiać granice i oddawać odpowiedzialność, a także radzić sobie emocjonalnie z chorobą mamy.