Nadużywanie alkoholu przez męża

Witam. Moj maz naduzywa alkohol,ma ciagi alkoolowe coraz ktotrze nie pil trzy tygodnie i wlasnie zaczol ponownie i ciagnie sie to juz 2 tyg.ja wyprowadzilam sie z domu bo jest agresywny i juz kilka razy mnie udezyl nie ,teraz obecnie pije sam w domu nie sypia. Ma leki i koszmary rodzice sie go boja bo zabiera im pieniadze a jak nie chca dac to dewastuje mieszkanie a leczyc sie nie chce o juz dawno mial isc i zawsze jakas wymowka byla prosze o porade, zakonczyc ten zwiazek
ponad rok temu

Witam serdecznie, Przede wszystkim powinna Pani porozmawiać z rodzicami męża. Wspólnie zadecydujcie, czy nie powinniście postarać się o przymusowe leczenie dla niego. Więcej na temat procedur przymusowego leczenia dowie się Pani w najbliższym oddziale komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych. Pozdrawiam

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zapytała Pani, czy zakończyć związek z mężem alkoholikiem. Podejmowanie decyzji za Panią byłoby nieprofesjonalne. Tylko Pani może dokonać wyboru co do dalszego losu Państwa małżeństwa. Myślę jednak, że skoro zadaje Pani te pytanie, to coraz bardziej ma Pani wątpliwości co do przyszłości Waszej relacji. Napisała Pani bardzo przykry post. Nadużywanie alkoholu przez męża, jego ciągi alkoholowe, Pani wyprowadzka z domu, agresja męża, przemoc z jego strony wobec Pani, zabieranie pieniędzy rodzicom, by mieć na alkohol. A do tego wszystkiego brak motywacji męża do podjęcia leczenia antyalkoholowego. Cóż mogę napisać? Nie wygląda to dobrze. Nie mogę jednak podejmować decyzji za Panią. Tylko Pani może dokonać wyboru i wierzę, że podejmie Pani najlepszą dla siebie decyzję. Mąż natomiast powinien pójść na odwyk i poszukać wsparcia w ośrodkach leczenia uzależnień. W przeciwnym razie w Państwa małżeństwie nigdy nie będzie spokoju, bezpieczeństwa i stabilizacji.
Pozdrawiam!

Jeżeli ktoś kogoś bije to zgłasza to na policję by nie stać się ponownie ofiarą. Jeżeli ktoś komuś demoluje mieszkanie i go okrada to zgłasza się to na policję, inaczej przestępca wróci i zażąda więcej i będzie bardziej agresywny i nigdy nie będzie wiadomo czy tym razem nie uderzy za mocno...

W takich wypadkach możliwe jest rozpoczęcie procedury leczenia przymusowego. Proszę rozważyć taką opcję. Pozdrawiam