Nadużywanie alkoholu przez męża i wychowywanie rocznego dziecka

Witam. mam 21 lat dziecko roczne i męża który nadużywa alkoholu.Moje prośby i grośby przynoszą marne poprawy kilku dniowe.Jest nam ciężko niemartwi się tym że trzeba kupić szczepionkę czy coś innego dla dziecka. potrafi przepić 300zł. weekendowo.niewiem co robić zaproponowałam mu wszywkę wyśmiał mnie stwierdził że bez tego da radę. wiem jak to będzie jago postanowienia są nie trwałe. błagam pomóżcie Asia i Szymek:) pozdrawiam

Sprawę trzeba postawić jednoznacznie - albo się leczysz albo rozstanie. Moim zdaniem, nie warto w przeciwnym razie inwestować w ten związek..Trzeba inwestować w siebie oraz przyszłość dziecka. Jeżeli mąż podejmie wyzwanie proponuję leczenie w ośrodku leczenia uzależnień dostępnym i darmowym w każdym mieście.

W podobnej sytuacji warto skorzystać z pomocy Poradni Leczenia Uzależnień, która oferuje pomoc dla rodzin osób uzależnionych i dla osób współuzależnionych. Nie tylko zyska Pani wsparcie osób, które sa w podobnej sytuacji, ale także nauczy się stawiać granice, oddawać odpowiedzialność alkoholikowi za jego picie, poprawi poczucie wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, będzie miała okazję przepracować trudne emocje, sytuacje itp. A to z kolei wpłynie na to, jak się będzie Pani zachowywała i czuła w relacji, a tym samym będzie miało wpływ na relację i na męża.