Nadużywanie alkoholu przez męża od 6 lat

Witam maż pije od 6-7 lat, ostatnie 2 lata to mocne nasilenie choroby - w końcu i ja ją zauważyłam, w czerwcu tego roku podjął próbę zerwania z nałogiem - był u 2 psychologów leczenia uzależnień i psychiatry który przepisał p 3 minutowej konsultacji lek selincro bardzo źle tolerowany przez męża, potem nastąpił nawrót choroby, mąż chce zerwac z nalogiem ale nie udaje mu się,teraz spotyka się z terapeuta w ośrodku,dalej pije, obawiam się ze to niewiele pomaga, co robic?

Szanowna Pani, bardzo dobrze, że Pani mąż chce zerwać z nałogiem. To bardzo ważne i tak naprawdę jest to połowa sukcesu. Proces leczenia uzależnienia to proces długotrwały a po drodze bardzo często zdarzają się nawroty choroby. Rzadko jest tak, że pierwsza próba zerwania z nałogiem kończy się sukcesem. Warto poszukać dobrego specjalisty dla męża. Proszę udać się do innego psychiatry czy psychologa i porównać sposób leczenia. Tak jak i w leczeniu chorób somatycznych bardzo często trzeba długo szukać właściwego specjalisty. Proszę wspierać męża i podtrzymywać w nim wiarę, że poradzi sobie z problemem. Również Pani może udać się do terapeuty uzależnień, który podpowie Pani, co może Pani robić, aby pomóc mężowi wyjść z choroby. Pozdrawiam,
Monika Wysota

Dzień dobry. Terapia uzależnienia to długa i żmudna droga, obarczona potknięciami i cofaniem się w terapii. Najważniejsze, że Pani mąż chodzi do terapeuty- jest nadzieja. Życzę cierpliwości. Jak będzie bardzo trudno- proszę pójść do poradni uzależnień i porozmawiać z terapeutą uzależnień( nie męża ale innym). Otrzyma Pani wsparcie i wskazówki, jak sobie radzić w tej trudnej sytuacji.
Serdecznie pozdrawiam