Nadużywanie alkoholu przez narzeczonego i długi

Dzień dobry mam problem z narzeczonym i nie wiem już co mam robić.Jesteśmy 9 lat razem nie mieszkamy w Polsce. Ciągle obiecuje, że nie będzie pił i zawsze wraca do tego.Teraz z pracy wraca i też wypił po drodze 2 piwa a bo znajomi a bo mecze zawsze coś.A w weekend pije iwa ok.7 jak i nie wiecej mówi że musi sie odstresować.Ja nerwowo już nie wytrzymuje nie wiem co robić...Nie układa sie coś on sięga po alkohol.mamy problemy z długami to on jeszcze wyciaga na piwo proszę o radę i pomoc.

Dzień dobry. Z Pani opisu wynika, że narzeczony jest osobą zdecydowanie nadużywającą a bardzo prawdopodobne, że uzależniona od alkoholu. Jeżeli tak jest to obietnice narzeczonego nigdy nie zostaną spełnione ponieważ on sam utracił kontrolę nad piciem. Jedynym wyjściem jest terapia dla osób uzależnionych. Nie powinna się Pani absolutnie zgadzać na dalsze ożywanie alkoholu - wymówki będą się pojawiać zawsze, a uzależnienie będzie się pogłębiało. Istnieje duże ryzyka że jest Pani osoba współuzależnioną. radzę Państwu udać się jak najszybciej do poradni leczenia uzależnień - tak zdiagnozują głębokość problemu i zaproponują dalsze kroki. Pozdrawiam.