Nadużywanie alkoholu przez partnera

WITAM.JESTEM ZE SWOIM CHLOPAKIEM 3 LATA OD POLTOREJ ROKU MIESZKAMY RAZEM MIESIAC TEMU WYLECIALAM DO LONDYNU I WTEDY SIE ZACZELO... MOJ PARTNER PRZEZ TEN CALY CZAS PIJE PRZEPIL SWOJA CALA WYPLATE,A JA WOGOLE NIE MOGE DO NIEGO DOTRZEC. ZA NIE DLUGO WRACAM ALE NIE WIEM CO Z TYM ZROBIC. P;ROSZE O POMOC

Jeśli sytuacja jest chroniczna- warto jasno i wyraźnie postawić granice, w tym skierować na leczenie. Jeśli chłopak nie będzie miał motywacji ani przejawiał zaangażowania do trzeźwości w relacji, warto się zastanowić, czy na dłuższa metę będzie Pani szczęśliwa w takim związku?

Witaj!

Niewątpliwie to trudna sytuacja. Po powrocie proponuję rozmowę - szczerą rozmowę. Następnie jeśli ona nie zda skutku, proszę aby Pani zwróciła mu uwagę na sutki jego zachowania. Jeśli dalej nie dotrze - proszę spróbować, nakłonić partnera na terapię. Jeśli nie będzie chciał się na nią udać - proszę próbować i nie poddawać się za pierwszym podejściem.

W razie problemów lub braku jakichkolwiek skutków Pani starań, służę pomocą i poradą na e-mail lub Facebook ;-)
Pozdrawiam
http://psychopedagog.eu

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

WITAM. Warto skoncentrować się na swoich decyzjach, a nie na piciu partnera. Sugeruję zgłosić się do psychoterapeuty uzależnień lub do Poradni Odwykowej i poszukać rozwiązań.
Do osób uzależnionych lub nadużywających alkoholu trudno dotrzeć- czasami docierają do nich konsekwentne decyzje bliskich osób, ale te decyzje potrzebują być dobrane do możliwości "emocjonalnych " osoby podejmującej decyzje.pozdrawiam.Jadwiga Broniś- psycholog , specjalista psychoterapii uzależnień