Nadużywanie alkoholu u chłopaka

Proszę o radę. Uważam ze mój chłopak pije za duzo - średnio 3razy w tygodniu, Ok. 3 piwa. Czasem cześciej. Moze jestem przewrażliwiona, on mowi Że przesadzam. Nie ma tygodnia bez piwa. Moze ja jestem przewrażliwiona, ale miałam w rodzinie alkoholika i bardzo sie obawiam uzależnienia, dla mnie kilka razy w tygodniu kilka piw to za duzo. Co powinnam zrobic? Rozmawiałam z chłopakiem, ale on uważa ze przesadzam, niestety bardzo lubi piwo. Mysle ze piwo 3-4 razy w miesiącu to norma, ale w tygodniu?

Trudno określić, czy Pani partner jest uzależniony czy też nie - częstotliwość spożywania alkoholu jest tylko jednym z wielu wyznaczników nałogowego picia. Czy zaniedbuje on swoje obowiązki przez to, że pije alkohol? Czy alkohol jest dla niego sposobem na odreagowanie trudności? Czy odczuwa "głód", gdy odstawi piwo na dłuższy czas?Czy z powodu picia alkoholu wdał się w różnego rodzaju problemy (emocjonalne, materialne, z prawem)? Czy po alkoholu staje się agresywny i nieobliczalny? Jest to tylko część pytań, która może być pomocna by stwierdzić że Pani partner jest w grupie ryzyka czy też nie.
Dla Pani spokoju może przydatna byłaby konsultacja osobista z psychologiem, który po rozmowie z Panią i Pani chłopakiem będzie mógł stwierdzić czy problem istnieje i w jakim stopniu - a w razie potrzeby - co z nim zrobić. Pozdrawiam.

Pani go nie uratuje...nalezy zajac sie soba...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza