Nadwaga a antykoncepcja

Od 2 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne , lekarz przepisał mi je bez problemu, jednak wyczytałam gdzieś że osoby ze znaczną nadwagą przyjmujące tabletki anty są ' Mniej' chronione przed ciążą, zaczęłam się martwić gdyż mam sporą nadwagę przy wzroście 173cm ważę 87 kg czy w takim razie jestem 'narażona' na niechcianą ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście przy nadwadze i otyłości zalecane jest przepisanie tabletek z większą dawką hormonów dla pełnej skuteczności. Istnieją na rynku takie tabletki, zawierające nieco wyższe dawki substancji czynnych. Na pewno lekarz przepisując Pani konkretną markę tabletek wziął pod uwagę Pani wagę. Jeśli ma Pani co do tego wątpliwości proszę się z nim skontaktować choćby telefonicznie.

Pozdrawiam serdecznie!