Nadwaga a PCOS u 31-letniej kobiety

Szanowna Pani doktor, Od zawsze zmagam się z nadwagą. Stosowałam różne diety, ćwiczyłam a waga spadała minimalnie. Od wielu lat przyjmuję leki antykoncepcyjne, mam stwierdzone policystyczne jajniki.Czy w związku z zaburzeniami hormonalnymi mogę mieć problemy z zrzuceniem wagi ? Chciałabym móc skutecznie schudnąc około 15kg ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać .... proszę o radę

Posiłki powinna Pani spożywać regularnie, każdy z nich powinien być zbilansowany pod kątem węglowodanów, białek, roślinnych tłuszczów oraz witamin i minerałów. Szalenie istotna jest też odpowiednia ilość wypijanej każdego dnia wody.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
Centrum Dietetyczne Prolinea