Nadwaga a problem ze stawem kolanowym

Od jakiegoś czasu "strzelają" mi kolana. Nie towarzyszy temu jakiś duży ból, ale dziwne uczucie "zastygania" kolan, jakby miały się przestać ruszać lub coś podobnego. Czy może mieć to związek z moją wagą? (102 kg przy wzroście niecałe 180). Dodam, że ta nadwaga nie przeszkadza mi jakoś bardzo w normalnym funkcjonowaniu. Proszę o pomoc, bo robi się to coraz bardziej uciążliwe.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieprawidłowości w obrębie stawów kolanowych mogą być spowodowane nadwagą. Jeśli dolegliwości nie ustąpią po ustabilizowaniu masy ciała to konieczna będzie wizyta u specjalisty ortopedy.