Nadwaga i rozstępy

Mam 12 lat, wzrostu 160 cm i ważę 76,5 kg. Na całym ciele mam rozstępy; na udach, piersiach, brzuchu nawet na kolanach. Przez to popadam coraz częściej w depresję. Teraz wstydzę się chodzić w krótkich spodenkach i bluzkach z dekoltem, bo widać moje rozstępy. Nie wiem, co mam robić i jeść, by schudnąć i pozbyć się lub zamaskować rozstępy? Bardzo proszę o pomoc.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś bardzo młoda, dlatego stosowanie diet redukcyjnych na własną rękę odpada. Powinnaś udać się do dietetyka, który przeprowadzi z Tobą wywiad żywieniowy i ustali odpowiedni program żywieniowy. Dodatkowo możesz sama zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i zacząć je wprowadzać w życie: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Rozstępy są problemem, z którym trudno sobie poradzić. Jedynym sposobem jest regularne stosowanie kremów na te dolegliwości. Możesz również udać się do salonu kosmetycznego, gdzie mogą zaproponować Ci zabiegi na ciało. Nie przejmuj się aż tak tym faktem, ponieważ problemem z rozstępami ma wiele kobiet i mężczyzn.

Pamiętaj o ćwiczeniach, które uelastyczniają Twoje ciało i zapobiegają nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Przykłady znajdziesz w serwisie poświęconym aktywność fizycznej www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.