Nadwaga, jak mogę skutecznie schudnąć?

Witam, mam 14 lat. Ważą 87 kg przy wzroście 167 czyli mam nadwagę. Próbowałam już dużo diet ale są one nieskuteczne. Nie jadam ryb ani dań jarskich. Jaką dietę proponujecie? Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Witam,

Jeśli masz 14 lat to lepiej nie eksperymentować z dietami, ponieważ możesz sobie tylko bardziej zaszkodzić. Stosowanie restrykcyjnych diet kończy się najczęściem efektem jo-jo i ponownym wzrostem masy ciała oraz spadkiem metabolizmu, co później może zakończyć się otyłością. Najlepszą dietą dla nastolatki jest zdrowe odżywianie - 5 regularnych posiłków w ciągu dnia, unikanie słodyczy, słonych przekąsek, dań smażonych i fast food'ów. Jeśli chodzi o napoje to należy zrezygnować ze słodzonych napojów gazowanych typu cola i zamiana ich na wodę niegazowaną, która poprawia przemianę materii. Ważny, a nawet niezbędny jest ruch. Codzienna aktywność fizyczna poprawi kondycję oraz pomoże zachować zdrowie i smukłą sylwetkę. Tych kilka prostych zasad, jeśli są faktycznie przestrzegane, w zupełności wystarczy by zrzucić zbędne kilogramy i w przyszłości nie przybrać ponownie na wadze.