Nadwaga: jak się pozbyć zbędnych kilogramów?

Witam! Mam ogromny problem. Otóż nie mogę schudnąć, mimo że przeszłam na dietę kopenhaską i jestem na niej 9 dzień. Wiem, że jest niezdrowa, ale bardzo mi zależy na obniżeniu wagi do wyjazdu. Dziś okazało się, że to się nie uda. Zważyłam się i nic nie ubyło. Bardzo się zdziwiłam, ponieważ kiedyś też na niej byłam i schudłam 10 kg. Jakiś rok temu byłam na diecie Dukana i też schudłam 10 kg, ale gdy tylko ją odłożyłam z pwodou dużej ilości mięsa, za którym nie przepadam, przytyłam znów do 80 kg. Obecnie ważę 74 kg przy wzroście 166 cm. Jeśli chodzi o moją aktywność fizyczną, to zależy ona od pory roku. W zeszłym roku regularnie ćwiczyłam na siłowni przez 4 miesiące. Teraz ćwiczę dopiero od dwóch tygodni. Jeśli chodzi o moją rodzinę, to nikt nie ma nadwagi. Co do mojego zdrowia, to ostatnio wykryto u mnie zespół jelita drażliwego. Jadłospis: (nie licząc obecnej diety) 10:00 Śniadanie: kawa 13:30 II śniadanie: 2 lub 3 kromki chleba z masłem, pomidor, serek wiejski; 16:00 obiad: ziemniaki z jogurtem naturalnym lub sosem. Kawałek mięsa, np. mielone i jakaś surówka bądź sałatka warzywna, kawa; około 18:00-19:00 kanapki około 4,5 z masłem, do tego pomidor, ogórek, serek wiejski, jogurt owocowy lub naturalny; około 20:00 coś słodkiego, przeważnie baton czekoladowy, płatki z mlekiem; około 22:00 około 3 kanapek z masłem, pomidor, baton czekoladowy lub makaron gotowany z warzywami mrożonymi lub sosem czosnkowym (jogurt, majonez, przyprawy). Weekend: 11:00 kawa; 15:00 ziemniaki, sos, mięso (ale przeważnie wybieram sałatkę warzywna lub samego ogórka); 17:00 4 kanapki lub 2 bułki z masłem, do tego pomidor, szynka, pizza, majonez; 19:00 paluszki solone; 21:00 makaron z mrożonymi warzywami; 22:00-23:00 chipsy.

Witam

Drastyczne diety jak dieta Kopenhaska lub monotonne jak dieta Dukana, to bardzo prosta droga do efektu jo-jo, z którym się zmagasz. Twoje zbędne kilogramy nie nazbierały się w ciągu kilku tygodni tylko w ciągu kilku lat, więc nie nie ma możliwości pozbyć się ich na trwałe w tak krótkim czasie jak tego oczekujesz. Stosując tego typu diety obniżasz jedynie tempo swojej przemiany materii i tym samym utrudniasz sobie redukcję wagi. Powinnaś nastawić się na dłuższy proces odchudzania i przede wszystkim zacząć od zmiany swoich nawyków żywieniowych.:

  • Podstawą w redukcji wagi jest jedzenie śniadania. To w godzinach porannych orgaznizm potrzebuje najwięcej energii i najlepiej zużywa kalorie. Zjedzenie nawet małego posiłku po przebudzeniu, to klucz do lepszego, szybszego trawienia przez resztę dnia.
  • Przerwy miedzy posiłkami nie mogą być krótsze niż 2 godziny a dłuższe niż 4 godziny. Kiedy nie jesz przez kilka godzin, a później spożywasz obfity posiłek, wówczas twój orgaznizm magazynuje tkanke tłuszczową.
  • Słodycze jedz nie częściej niż 1 raz w tygodniu (1 porcję) i nigdy wieczorem.
  • Kolację powinnaś spożyć najpóźniej 3-4 godziny przed  snem i powinien to być lekki posiłek bogaty w białko, a ubogi w węglowodany, np. sałatki na bazie warzyw z dodatkiem sera, kurczaka, tuńczyka lub jaja.
  • Masło zastąp margaryną, a majonez jogurtem, np. greckim.
  • Pij wodę niegazowaną. Przy twojej wadze powinnaś wypijać ok 2l dziennie.

Pozdrawiam