Nadwaga - jaka powinna być moja odpowiednia waga?

Mam 12 lat, 168 wzrostu i ważę 70 kg. Jestem dziewczyną. Ile muszę schudnąć żeby mieć wagę prawidłową?

Witaj,

Twoje aktualne BMI (24,8) na siatkach centylowych znajduje się nieznacznie poniżej 97 centyla, co oznacza, że występuje u Ciebie nadwaga. Aby Twoja waga mieściła się w normie (poniżej 90 centyla) powinnaś ważyć ok. 7-8 kg mniej.

Pamiętaj, ze w Twoim wieku przeciwwskazane są tzw. diety odchudzające. Najlepsze efekty przynosi zmiana nawyków żywieniowych (na stałe) oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

Ciekawe wskazówki nt. tego jak budować zdrowe nawyki żywieniowe znajdziesz w załączonych artykułach:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj, że najbardziej korzystna, a przy tym najskuteczniejsza, jest powolna utrata masy ciała, od pół do maksymalnie 1 kg tygodniowo.

Oczywiście o swoich planach porozmawiaj z rodzicami i poproś o wsparcie.

Jeżeli jednak przez kilka najbliższych tygodni Twoja waga nie zmieni się zachęcam Cię do umówienia się na wizytę do dietetyka.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia