Nadwaga przed ciążą a cukrzyca ciążowa

Witam, Przed ciaza mialam nadwage. Sporszawa nadwage. Poziom glukozy na czczo wachal sie okolo 105 mg. W ciazy rozwinela sie cukrzyca ciazowa. Wyniki na czczo to 96 po godzinie 153 po dwoch 109 jestem obecnie na diecie czy jest szansa ze po porodzie cukrzyce zmienionym trybem zycia da sie nie dopiscic do rozwiniecia. Ze cukrzyca ciazowa minie?

Dzień dobry,

Proszę niepotrzebnie się nie zamartwiać. Jest szansa, że po zmianie stylu życia, redukcji masy ciała, zmianie diety i wprowadzeniu regularnego wysiłku fizycznego pozbędzie się Pani zaburzeń węglowodanowych (cukrzycy ciążowej) i nie rozwinie Pani w przyszłości cukrzycy typu 2. Wiele zależy od Pani. Proszę skonsultować się z diabetologiem, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz