Nadwaga u 22-latki, która dużo się rusza i zdrowo odżywia

Witam. Na początek może powiem, że ruszam się dużo (codziennie jeżdżę na rowerze i chodzę na treningi z koszykówki), mam 170cm wzrostu i 73kg mam nadwagę i nie wiem jak się pozbyć zbędnych kilogramów. Jem zazwyczaj lekkie posiłki ale takie które mi dostarczą dużo energii i nie piję napojów słodzonych. Zaznaczę również, że nikt w mojej rodzinie nie choruje na otyłość. Pozdrawiam, i proszę o pomoc!

Witam, przy wzroście równym 170 cm i masie ciała 73 kg nie jest Pan osobą otyłą. Pana masa ciała mieści się w normie. Proszę jednak dbać o prawidłowe odżywienie i dalej podejmować aktywność fizyczną.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

na początek proszę wykonać analizę składu ciała która wykaże jaki jest procent tłuszczu w stosunku do mięśni w organizmie. Następnie wspólnie Pani z dietetykiem ustali odpowiednią dla siebie dietę.

Pozdrawiam serdecznie