Nadwaga u 35-latki a zabieg zmniejszenia żołądka

witam mam 35 lat 165 wzrostu i waze 120 kg czuje sie bardzo opuchnieta mysle o zabiegu zmniejszenia zoladka ale niewiem czy i jak mozna sie zakfalifikowac na nfz dodam ze mam tez podwyzszony ths ponad 4,25

Powinna Pani koniecznie udać się do endokrynologa - z podwyższonym TSH świadczącym prawdopodobnie o niedoczynności tarczycy nie kwalifikuje się Pani do leczenia otyłości - najpierw trzeba zadbać o funkcjonowanie tarczycy, która może być jednym (choć zapewne nie jedynym) z powodów nadmiernej masy ciała. Endokrynolog zależnie od przebiegu leczenia pomoże dobrać odpowiednie dalsze postępowanie.