Nadwaga u 52-letniego męża i łagodnie obniżony wskaźnik GFR

Witam! U mojego męża - wiek 52 lata wzrost 167 waga 94 kg :( - w wynikach badania krwi wyczytałam GFR (ICD-9:M37) - wskaźnik 76,4, łagodnie obniżony, tylko nie wiem co to oznacza - mój mąż ma sporą nadwagę, miał 2 lata temu mikrowylew i boję się że może to doprowadzić do czegoś poważnego. Niestety trudno jest mu zrozumieć, że ta nadwaga może mieć duże konsekwencje jeśli chodzi o jego stan zdrowia. Proszę o podpowiedź i fachową poradę. Pozdrawiam Ewa

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę skontaktować się z lekarzem POZ męża i przedstawić sytuację, być może jesli mąż dostanie " dietę na receptę "podejmie działania w celu redukcji wagi.
Pozdrawiam serdecznie