Nadwaga u dzieci trenujących sport

Dzień Dobry, jestem mamą dwójki dzieci. Córka 16 lat, syn 10. Córka trenuje około 14 godzin tygodniowo tenisa z ogólnorozwojowe, syn pływanie i piłkę nożną. Oboje mimo ruchu mają nadwagę od zawsze, ja też przytyłam 15 kg przez ostatnie 2 lata (stres). Mąż jest szczupły. Nie wiem co mam robić. Czy istnieje program dla całej rodziny?? Pozdrawiam Beata

Zdarza się również, że osoby uprawiające sport spożywają więcej kalorii, ponieważ mają poczucie że ćwiczyli. Niestety najczęściej spalamy mniej kalorii niż nam się wydaje i w rezultacie przybieramy na wadze zamiast chudnąć.
Proszę również pamiętać o tym, że dzieci naśladują nawyki swoich rodziców. Jeśli w wyniki stresu spożywa Pani więcej niezdrowych pokarmów, to dzieci mogą przejmować te zachowania.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Dzień dobry!
Na samym początku należy przeanalizować sposób odżywiania Pani, oraz rodziny. Problemy bardzo często tkwią w naszych nawykach żywieniowych. Może spożywacie Państwo przetworzoną żywność? Fast foody? Gazowane, kolorowe napoje? Proszę pamiętać, że takie produkty zawierają olbrzymią ilość cukru, barwników i innych chemicznych substancji. Proszę czytać etykiety. Unikać produktów, których lista składników nie ma końca.
Do jadłospisu należy wprowadzić jak największą ilość warzyw, oraz mięsa z dobrego źródła.
Moim zdaniem powinna Pani umówić się na spotkanie ze specjalistą, w trakcie którego wyłapałby możliwe błędy i zasugerował rozwiązanie.

Pozdrawiam