Nadwaga z powodu uzależnienia od jedzenia u 16-latki

Problem dotyczy mojej 16-letniej córki, która ma sporą nadwagę, spowodowaną uzależnieniem od jedzenia. Córka nie bardzo chce skorzystać z pomocy psychoterapeuty. W jej środowisku jest to określane krótko "siara". Ja jednak jestem przekonany, że ten problem tkwi przede wszystkim w jej głowie. Wcześniej za moją namową próbowała korzystać z pomocy dietetyka, jednak bez sukcesu. Mieszkamy w Policach. Szukam kontaktu z okoliczną poradnią. Proszę pomóżcie. Sylwester M. - 60 lat

Dzień dobry,

Proszę znaleźć ośrodek/psychoterapeutę, który zajmuje się psychoterapią rodzin / systemową i umówić się na wizytę. Taka forma leczenia bardziej dostępna jest w ofercie prywatnej, niż na NFZ. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, być może jest ktoś z Państwa okolic.
Póki córka jest niepełnoletnia, to Państwo jako rodzice decydują w dużej mierze o leczeniu.

Szanowny Panie, rozumiem, że niepokoi się Pan o córkę i chce Pan jej pomóc, jednak nie można robić nic na siłę. Zaburzenia jedzenia mają swoje podłoże systemowe, rodzinne. Często bywa, iż choroba dziecka jest odpowiedzią na trudne relacje rodzinne, w których uczestniczy. Aby jej pomóc mógłby Pan razem z jej matką lub też sam zgłosić się na konsultacje do psychoterapeuty. Adresy zaufanych specjalistów pracujących w podejściu Metasystemowym znajdzie Pan na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski