Nadwrażliwa cera naczynkowa z nieco widocznym łagodnym rumieniem

Szanowni Państwo, moim problemem jest bardzo nadwrażliwa cera naczynkowa z nieco widocznym łagodnym rumieniem. Oczywiście obecnie stosuję odpowiednią pielęgnację dedykowaną takiej cerze, lecz moje pytanie brzmi, czy zastosowanie w profesjonalnym gabinecie glukonolaktonu, kwasu laktobionowego lub azelainowego to dobry pomysł na złuszczenie zrogowaciałego naskórka i zwężenie porów przy takiej cerze, a zarazem pogrubienie skóry czy lepiej skorzystać z hydrabrazji albo innych zabiegów? Z poważaniem

Dzień dobry,

Na rumień polecam zabiegi laserowe Gemini bądź urządzeniem IPL. Jeżeli chciałaby Pani odświeżyć swoją naczynkową cerę, złuszczyć martwy naskórek polecam zabiegi mikrodermabrazji laserowej, mezoterapii mikroigłowej (Dermapen) bądź łagodny peeling migdałowy. Stanowczo odradzam mikrodermabrazji korundowej i diamentowej, ponieważ znacznie mogą pogorszyć stan naczynek i ogólny wygląd cery.

Pozdrawiam serdecznie.