Nadwrażliwe zęby po leczeniu kanałowym

Witam, Od ok.roku boli mnie ząb,prawdopodobnie 5, leczona kanałowo 1,5roku temu(6 i 7 również są po kanałowym)Czasem ból jest gdy coś ugryzę, czasem przez zimno, innym razem samo z siebie.Zalecono mi usunięcie 8, która miała powodować ten ból.Niestety nie pomogło,na zdjęciu RTG nic nie widać,podobno wszystko jest ok,kanały również są dobrze zrobione, lekarz prowadzący twierdzi, ze nic nie może bolec, bo nic na to nie wskazuje,a ząb dalej boli. Proszę o radę co powinnam zrobić i do kogo się udać?

Witam, nadwrażliwość może występować w zębie obok i jest to trudne do odróżnienia przez pacjenta jak również w zębie dolnym. Powinien to sprawdzić lekarz. Jeżeli występuje ból przy nagryzaniu może to świadczyć o przewlekłym stanie zapalnym wokół wierzchołów korzenia(-i) leczonych zębów kanałowo bądź o nieprzeleczeniu jednego korzenia z powodu np: jego nie zauważenia. Powinna Pani skorzystać z konsultacji w innym gabinecie. Pozdrawiam