Nadwrażliwość i ból po wyrwaniu jedynki

Jak długo może utrzymywać się nadwrażliwość czy wręcz przy nacisku ból po wyrwaniu dolnej jedynki, zeszlifowaniu zębów obok i nałożeniu licówek kompozytowych dla ukrycia luki. Bolą obydwa sąsiadujące z wyrwanym zębem. Przesunęły się też do siebie. Boli przy nacisku najmocniej dolna część, nad miejscem usunięcia zęba. Co mogę zrobić, aby znów móc normalnie odgryzać? Czy to w ogóle minie

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

nie do końca mogę sobie wyobrazić co ma Pani na myśli pisząc że na zęby zostały nałożone licówki kompozytowe celem zakrycia luki ?????
proszę zgłosić się do stomatologa na kontrolę i powiedzieć mu o swoich spostrzeżeniach
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeśli na zęby sąsiadujące z luką zostały zacementowane jakiekolwiek odbudowy protetyczne ( licówki/korony ), a dziąsło po usunięciu zęba nie było ostatecznie wygojone lub kość wyrostka zębodołowego nie była odpowiednio gładka, może u Pani dochodzić do stałego podrażniania zarówno śluzówki jak i kości przez uzupełnienia.
Proszę udać się do lekarza, który przeprowadzał zabiegi w celu konsultacji i wdrożenia leczenia.