Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadwrażliwość jedynki po leczeniu

Witam, mam problem z górną jedynką leczoną z dwóch stron, z czego jedno wypełnienie jest małe, drugie też niewielkie. Wszystko zaczęło się, gdy rok temu stomatolog założył mi je prawie w tym samym czasie. Przez pierwszy miesiąc ząb był bardzo nadwrażliwy i bolał, myślałam że to nadwrażliwość pozabiegowa o czym też zapewniał mnie dentysta. Mija już rok, a ja ciągle odczuwam swoisty dyskomfort w zębie. Wypełnienia zostały wymienione przez innego dentystę, badania ok.. ząb jest żywy. Co robić?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

są opisywane pojedyńcze przypadki nadwrażliwości po założeniu wypełnienia kompozytowego trwające nawet do 2 lat - istnieją jednak sprawdzone i skuteczne metody znoszenia nadwrażliwości np laserem pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Po leczeniu zachowawczym może Pani odczuwać dolegliwości bólowe o różnym natężeniu. Jeśli trwaja tak długi okres czasu, nawet po ponownym leczeniu, należy przeprowadzić rozszerzoną diagnostykę. Być może zastosowanie odpowiedniej terapii znoszenia nadwrażliwości będzie wystarczające, a może konieczna będzie kolejna wymiana ( na inny materiał ). Proszę udać się do specjalisty stomatologii zachowawczej w celu konsultacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety