Nadwrażliwość jedynki po leczeniu

Witam, mam problem z górną jedynką leczoną z dwóch stron, z czego jedno wypełnienie jest małe, drugie też niewielkie. Wszystko zaczęło się, gdy rok temu stomatolog założył mi je prawie w tym samym czasie. Przez pierwszy miesiąc ząb był bardzo nadwrażliwy i bolał, myślałam że to nadwrażliwość pozabiegowa o czym też zapewniał mnie dentysta. Mija już rok, a ja ciągle odczuwam swoisty dyskomfort w zębie. Wypełnienia zostały wymienione przez innego dentystę, badania ok.. ząb jest żywy. Co robić?

Lek. Aleksandra Witkowska

są opisywane pojedyńcze przypadki nadwrażliwości po założeniu wypełnienia kompozytowego trwające nawet do 2 lat - istnieją jednak sprawdzone i skuteczne metody znoszenia nadwrażliwości np laserem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Po leczeniu zachowawczym może Pani odczuwać dolegliwości bólowe o różnym natężeniu. Jeśli trwaja tak długi okres czasu, nawet po ponownym leczeniu, należy przeprowadzić rozszerzoną diagnostykę. Być może zastosowanie odpowiedniej terapii znoszenia nadwrażliwości będzie wystarczające, a może konieczna będzie kolejna wymiana ( na inny materiał ). Proszę udać się do specjalisty stomatologii zachowawczej w celu konsultacji.