Nadwrażliwość na androgeny a zatrzymanie wody w organizmie

Witam, ginekolog - endokrynolog przepisał mi Syndi35 oraz Androcur (co drugi dzień po pół tabletki), gdyż mimo dobrego poziomu hormonów stwierdził u mnie wrażliwość na androgeny. Kiedy mogę spodziewać się efektów? Chodzi mi głównie o poprawę cery oraz zmniejszenie nieznacznego hirsutyzmu. Mam także stwierdzone zatrzymanie wody w organizmie, obrzęki głównie od kolan w górę. Czy to także, jak twierdzi ginekolog, może być spowodowanie nadwrażliwością na androgeny? Z góry dziękuję za odp, P.

Witaminy w ciąży

Piotr Pilarski

Tak może to być przyczyną. Efekty działania leków mogą się pojawić późno. Nawet do kilku miesięcy.

Pozdrawiam.