Nadwrażliwość na dźwięki u dziecka - czy to niepokojący objaw?

Mój 3,5-letni synek reaguje bardzo źle na głośną muzykę. Na basenie, kiedy inni ćwiczą, zatyka sobie uszka, nie lubi hałasu, na odkurzacz również tak reaguje. Podczas wesela, kiedy orkiestra zagrała głośną muzykę pojawił się okropny płacz. Proszę o pomoc albo poradę. Jest zdrowy, nie ma żadnych problemów z rozwojem itd.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pierwsze pytanie brzmi: od jak dawna obserwuje Pani u synka takie zachowania?
Z Pani opisu wynika, jakby synek miał nadwrażliwość słuchową. W efekcie głośne dźwięki go drażnią i jego zachowanie wskazuje na to, że taka sytuacja mu nie odpowiada. Zachęcam więc do skonsultowania się z laryngologiem dziecięcym.

Życzę powodzenia,
Pozdrawiam.

warto skontaktować się ze specjalistą integracji sensorycznej, u starszych dzieci pomocny jest trening słuchowy Johansena lub Tomatisa