Nadwrażliwość na głośne dźwięki u 2,5-latka

Witam Moj dwu i pol latek od kilku mscy zauwazylam, ze jest wrazliwy na glosne dzwieki, np wiercenie, kosiarka, glosniejszy samochod typu ciezarowka, placz dziecka. Zakrywa wtedy uszka. Ale juz glosniejsza muzyka nie przeszkadza. Czy to moga byc zaburzenia IS?

Witam, warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, a później do laryngologa. Proszę też zwrócić uwagę na relacje w domu, na kontakt werbalny pomiędzy członkami rodziny - chodzi mi o głośniejsze wypowiadanie zdań, czy wręcz krzyki. Dziecko wtedy nie może poradzić sobie z emocjami, co przekłada się na nadwrażliwość w odbiorze dźwięków.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Jeśli poza tym nie ma innych odstęp od norm rozwojowych, może to oznaczać po prostu silne negatywne skojarzenie z nagłym, głośnym dźwiękiem (pierwszy raz ,malec się wystraszył, a potem relacja się uogólniła).
Warto z malcem o tym porozmawiać, dopytać, wyjaśnić.
W razie potrzeby można także dopytać lekarza pediatrę, przy kolejnej wizycie.