Nadwrażliwość skóry pod piersiami

Witam Od tygodnia mam nadwrażliwą skórę pod piersiami na żebrach. Skóra boli przy dotyku, jest to taki szczypiący ból taki jak po nadmiernym opalaniu sie na słońcu.Do tego reakcja na zimno, takie dziwne dreszcze po wyjściu na dwór i jakby omiatanie zimna zaczynające się w tych miejscach. Skóra jest zupełnie normalna w tych miejscach, żadnych zaczerwień . Dodam że mam małe piersi, które nawet nie dotykają skóry. Byłam u lek rodzinnego ale nic nie pomógł. prosze mi napisac skąd to i jak leczyć.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Może je powodować niewłaściwie dopasowana, uciskająca bielizna. Pojawienie się wysypki może być oznaką półpaśca, natomiast świąd i zaczerwienienie mogą być oznaką infekcji grzybiczej, która może wystąpić nawet u dbających o higienę osób. Niestety, bez badania lekarskiego nie można postawić diagnozy i zaproponować leczenia. Doraźnie można spróbować zastosować krem nawilżający.