Nadwrażliwość zębów po wymianie plomby

Witam, miałem wymienianą plombę w jedynce. Jednak po wykonaniu zabiegu (w tym wyrównywania zęba) zęby były szorstkie. Byłem na poprawce, jednak nie mogłem wytrzymać gładzenia, bo zęby stały się nadwrażliwe. Ciągle nie jestem zadowolony z gładkości. Czy plomba może być idealnie gładka? Czy nadwrażliwość minie? Czy wygładzanie zęba (po raz 3) jest bezpieczne dla szkliwa zęba ?Czy jak ząb jest szorstki to nie stanie się nic złego ze szkliwem? Czy to bezpieczne tyle razy wygładzać ząb? dziękuję.

Wygładzanie nie zaszkodzi, martwię sie jedynie o to ze wypełnienie nie jest założone szczelnie. Jakby było, nie byłoby nadwrażliwości. Moze proszę pójść do innego lekarza na konsultacje.

Odpowiem w kilku punktach:
1. ząb po założeniu wypełnienia nie może być szorstki, musi być idealnie gładki
2. polerowanie musi się odbywać przy uzyciu wody, aby nie doprowadzić do przegrzania zęba
3. zęba nie powinno wygładzać się wielokrotnie. Dentysta musi sprawdzić czy da się wygładzić, czy należy dołożyć trochę materiału

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl