Nadwrażliwość zębów, ubytki i problem z ich krzywym wzrostem

Witam.Mam dopiero 19 lat,i mam poważne problemy z zębami.Moje zęby są bardzo krzywe,a dodatkowo w górnej części wyrosły dwa zęby.Niektórych zębów już prawie nie ma, a gdy coś jem lub piję zimnego odczuwam ból.Chciałbym się dowiedzieć czy da się uratować zęby, i ile kosztowało by leczenie.Z góry dziękuję

Witam!
Przez internet nie da się ocenić stanu Pana zębów... Musi pan koniecznie wybrać się do dentysty,który je obejrzy i powie co można zrobić! Wiele,np.plombowanie czy usuwanie, może Pan zrobić w ramach NFZ czyli bezpłatnie. Problem krzywych zębów niestety musi rozwiązać ortodonta,którego usługi w Pana wieku nie są refundowane... Najtrudniej zacząć,ale potem będzie "z górki" ! Życzę wytrwałości i pozdrawiam.

Niestety nie da się ocenic ani nawet oszacowac kosztów takiego kompleksowego leczenia. Z tego co Pan pisze jest sporo rzeczy do zrobienia jeśli chodzi o Pana uzębienie. Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego na przegląd oraz na konsultację ortodontyczną. Dopiero wtedy lekarz będzie w stanie ocenić jak powinno przebiegać Pana leczenie aby efekt był jak najlepszy.