Nadwrażliwość żołędzi i wału zażołędnego penisa

Witam. Jestem mężczyzną, lat 19. W wieku chyba 11 lat byłem poddany zabiegowi usunięcia stulejki. Do dziś widzę u siebie bardzo niepokojący objaw. Mianowicie jest to nadwrażliwość żołędzi penisa na dotyk części napletka przy wędzidełku z tyłu, całego wału zażołędnego. Nie wiem, co mam z tym robić. Nie jest to jakiś specjalny problem podczas masturbacji, ale nie wyobrażam sobie seksu. Zauważyłem, że moja żołądź jest dość zaczerwieniona. Nie jest to nadwrażliwość typu jak piszą ludzi na Internecie, że mimo wszystko mogą jej dotykać. Dla mnie jest to niewyobrażalne, to jakby przeszycie prądem. Rozumiem, że jest to wynik tego, że mam długi napletek, zakrywa całą żołądź. Co mogę z tym zrobić, czytałem, że to przez bakterie, może stąd ta zaczerwieniona żołądź? Proszę o pomoc, jestem zdesperowany.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

powinien Pan z tą dolegliwością udać się do urologa. Zabieg usunięcia stulejki jeżeli już, to powoduje odwrotne dolegliwości - osłabienie wrażliwości członka. Napletek zazwyczaj pokrywa całą żołądź, więc to też nie powinna być przyczyną Pańskich dolegliwości. Być może ma Pan naderwane wędzidełko albo choruje Pan na grzybicę. Konieczne jest dokładne fizyczne badanie Pańskiego członka.